sklep z militariami

ul. Brzeźna 3

(w podwórzu)

Łódź

tel. 501 – 038 – 365

godziny otwarcia:

poniedziałek

od wtorku

do piątku

sobota

nieczynne

1200 – 1800

1000 – 1500

NIEŚMIERTELNIKI

Identyfikatory wojskowe („nieśmiertelniki”) składają się z dwóch blach w gumowych obwódkach ("wyciszaczach"). Jedna zawieszona jest na długim łańcuszku, druga na łańcuszku krótkim przewleczonym przez tamten.

zdjęcie kompletu

Nasze "nieśmiertelniki" wybijamy na oryginalnych amerykańskich blachach wykonanych ze stali nierdzewnej. Łańcuszki wykonane są z tego samego materiału, w związku z tym nie uczulają oraz nie przebarwiają się po pewnym czasie (w przeciwieństwie do wyrobów nieoryginalnych, w których pod wpływem użytkowania schodzi wierzchnia, srebrna warstwa, co widoczne jest w postaci żółtych plam).
"Nieśmiertelniki" wybijamy na oryginalnej amerykańskiej maszynie, dzięki czemu blachy nie są powyginane. Napis jest bardzo czytelny, gdyż litery są wyraźne (uzyskiwane dzięki grubej czcionce zastosowanej w maszynie), wypukłe (przetłaczane "w stronę" czytającego), co widać na poniższym zdjęciu.

zdjęcie napisu

Tekst można rozmieścić w pięciu liniach. Pierwsza i ostatnia mogą zawierać maksymalnie po 14 znaków, a trzy środkowe po 15. Jako znak liczone są litery, cyfry, znaki interpunkcyjne oraz odstępy (spacje). Do dyspozycji mamy następujący zestaw znaków: \'- # & * , . / ˝ % 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Ze względu na to, iż nasza maszyna jest oryginalna, nie wybijamy polskich znaków: Ą Ć Ę Ł Ń Ó Ś Ź Ż.
Zamieniamy je na: A C E L N O S Z.
Standardowe „nieśmiertelniki” zawierają te same dane na obu blachach. Zwykle są to: imię, nazwisko, pesel lub data urodzenia, grupa krwi, wyznanie lub narodowość lub „ksywa”.

J A N
K O W A L S K I
7 5 1 2 1 6 0 9 7 2 6
A B R H P O S I T I V E
C A T H O L I C

Nasz klient sam wybiera treść wybicia. Na każdej blasze może zamieścić dowolny tekst.
Bardzo często wybijamy też pojedynczą blachę dla psa (z imieniem oraz nr telefonu właściciela).

Sprzedajemy również „nieśmiertelniki” bez wybicia.